Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar


Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık dalı, hastalıkların biyolojik ve ruhsal yönüyle ilgilenmesinin yanı sıra , davranışsal ve toplumsal yönüyle de ilgilenen ve bu açıdan eğitime ve koruyucu sağlığa yönelik de çalışan bir uzmanlık dalıdır.

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda akademik düzeyde yapılan çalışmalar bebeklikten genç erişkinliğe sağlıklı ruhsal gelişim ve patolojik durumları kapsamaktadır. Temel araştırma alanları bebek ruh sağlığı, otizm ve yaygın gelişimsel bozukluklar, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, ergenlik dönemi patolojileri (yeme bozuklukları, kimlik gelişimiyle ilgili sorunlar, depresyon, intihar), bedensel belirtilerle seyreden ruhsal rahatsızlıklar, anksiyete bozuklukları, bipolar duygudurum bozukluğu, farmakolojik yaklaşımlar, adli çocuk-ergen psikiyatrisi ve çocuk-ergen ruh sağlığı politikalarını içermektedir.

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı : Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi temel konuları üzerine çeşitli kuramsal ve uygulamalı eğitimin yanısıra; konsültasyon-liyazon, bireysel psikoterapi, oyun terapisi, psikodrama yöntemiyle grup terapisi, aile tedavisi, adli psikiyatri, istatistik ve araştırma metodolojisi eğitimi verilmektedir. Ayrıca sosyal hizmet uygulamaları, ülkemizde çocuğa yönelik politikaların oluşturulmasına yönelik çalışmalar ve danışmanlık hizmetleri, okullara eğitim danışmanlığı, psikometrik değerlendirmeler ve topluma yönelik koruyucu ruh sağlığı hizmeti bölümümüzün çalışma konuları arasındadır.

 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar Videosu İzle, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar Videosunu Seyret Yorum Yap
Etiketler; »Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ilgilendiği Hastalıklar
Etiketler » Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ilgilendiği Hastalıklar  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri