İsveçli Pixee Fox'un Yaptırdığı Örümcek Ağı Estetiği Nedir - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

İsveçli Pixee Fox'un Yaptırdığı Örümcek Ağı Estetiği Nedir


Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak, daha da derinleşmeye başlar. Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden olur. Yüzünüzdeki değişimi eski resimlere bakarak çok daha net bir şekilde anlamaya başlarsınız. Örümcek Ağı Tekniği işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlar.

Ameliyatsız estetik tekniklerin en iyi uygulayıcısı olan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bizzat geliştirmiş olduğu Örümcek Ağı Yöntemi, isim ve patent hakkı kendisine ait olan bir tekniktir. Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği ilhamını, doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil ve mekanizmasından almaktadır. Örümcek ağı estetik açısından son derece ilgi çeken şeklini, tesadüfen, gelişi güzel oluşturulmamış yapısı incelendiğinde, karşımıza insanlığa fayda sağlayacak bazı özellikler görülmüştür. Tekniğin isim babası olan Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2000’li senelerden bu yana tekniğin geliştirilmesi için ARGE çalışmaları yapmış ve Estetik International kliniklerinde uygulamaya başlamıştır.

 

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Prensibi

Örümcek ağı estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, yöntem ve işleyiş mekanizması farklıdır.

 

Örümcek Ağı Estetiği Neden Çok Tercih ediliyor?

Ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri içerisinde en etkin sonuçların alınabildiği Örümcek Ağı Estetiği, sosyal hayattan koparmayan, kısa sürede uygulanan, şişlik, morluk gibi cerrahi işlemlerin olası komplikasyonlarına yol açmayan, çağdaş bir uygulamadır. Örümcek ağı estetiği yaptıranlar tekniği en çok “basit bir uygulamayla, cilt germe işlemini başarıyla yerine getirmesi” sebebiyle tercih ettiklerini ve sosyal hayattan koparmadan, işlem sonrası makyaj dahi yaparak klinikten ayrıldıkları için sıcak baktıklarını belirtiyorlar.

Örümcek ağı estetiği uygulamasından hemen sonra canlanmaya başlayan cilt, cilt tipine, beslenme tarzına ve mevcut yaşa bağlı olarak gelişimini devam ettiriyor. Örümcek ağı estetiği asıl etkisini 3. aydan başlayarak belli ediyor ve yine kişinin hayat tarzına göre ortalama 3 sene kadar etki mekanizmasını koruyor. Tekrarlanabilir bir uygulama olması yine örümcek ağı tekniği yaptıranların tercih sebepleri arasında yer alıyor. Yaşınızı bir nevi uygulama yaptırdığınız yaşta donduruyorsunuz diyebiliriz. Söz gelimi 30 yaşında örümcek ağı estetiği yaptırdıysanız, 35 yaşınıza geldiğinizde, hala 30 yaşında bir cilde sahip oluyorsunuz. Bu şekilde tekrarlayarak yapılan uygulamalar, yaşa bağlı olarak azalan kolajen üretimini uyarır ve yaşınızı dondurmanıza fayda sağlar.

Örümcek Ağı Maskesi ve Kremi kullanımı ile alınan sonuçlar üst düzeye çıkartılabilinir.

Örümcek ağı estetiği sonrası dikkat edilecek hususlar

Örümcek ağı estetiğinin ameliyatsız bir uygulama olmasından ötürü, çok fazla tercih edildiğini söyleyen Dr. Ulaş Utku Şekerci, tekniğin avantajlarından olabildiğince faydalanabilmek için, uygulama sonrasında bazı noktalara dikkat edilmesini gerektiğinin altını çizdi.

Şekerci, "Örümcek ağı estetiğinde hastamızın  yıpranma seviyesine göre belirlediğimiz adette ipi, cilt alt dokusuna yerleştiriyoruz, işlem sonrası cilde herhangi bir bandaj ya da pansuman yapılmasına gerek yoktur. Hastamız hemen taburcu edilir ve sosyal hayatına kaldığı yerden devam eder. Olası şişlikleri ve minimal kızarıklıkları önlemek amacıyla buz kompresleri önerilebilir.  International klinikleri tarafından verilen kremleri ya da kaliteli, her zaman kullandığı nemlendirici kremleri süremeye devam edebilir" dedi.

"MAKYAJ DAHİ YAPABİLİRSİNİZ"

Örümcek ağı estetiğinin son derece steril koşullarda yapıldığı için herhangi bir enfeksiyon kapma riskinin olmadığını belirten Şekerci, yine işlem sonrası hijyenik olduğuna güvenilen makyaj malzemelerinin kullanılabileceği ifadesinde bulundu. Cildin yaşlanmaması için yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması gerektiğini belirten Şekerci, "Sadece örümcek ağı estetiğinde değil, normal zamanlarda da bayanların makyaj yaparken kullandıkları fırça ve aparatların temizliğinden emin olmaları gerekiyor. Yıkanabilir ya da kullan at fırçaları önerebilirim. Ayrıca örümcek ağı estetiği uygulamasından sonra her zaman olduğu gibi cildinizi güneş ışığından koruyunuz. Güneşin zararlı ışınlarından her hlükrda cildi korumak gerekiyor" dedi.

BESİNLERLE KOLAJENİ ARTIRIN

"Yerleştirilen PDO iplerin etrafına vücudumuz kendi kolajen ağını örer. 6 ay içinde ipler erir ve lifting mekanizması devreye girer. Örümcek ağı estetiği sonrasında bu sürecin olumlu bir şekilde cildinizde yaşanması için sabırlı olmanız gerekiyor" diyen Dr. Ulaş Utku Şekerci, ayrıca besinlerle kolajen üretimini artırabileceğimizi söyledi ve ekledi: "Kolajen üretiminizi destekleyici besin ve içecekleri önerebiliriz. Örneğin yeşil yapraklı sebzeler, A ve C vitamini içerikli meyve ve sebzeler tüketerek bu gelişime destek olabilirsiniz. Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde, kısa zamanda cildinizdeki canlanmayı, gerginliği ve mevcut kırışıklıkların azaldığını gözlemleyeceksiniz."

Örümcek Ağı Estetiği İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1. Örümcek ağı tekniği kimlere uygulanır? Üstünlükleri nelerdir?

Uygulanacak bölgede fazla sarkma veya gevşeme olmayan her yaştan kişiye uygulanabilir. Cildin ve altındaki bağ dokuların sarkma oranı ve iplikle asma yöntemine uygun olması gerekir.
Diğer yöntemlere ve ameliyatlara karşı en önemli üstünlüğü yüz gerdirme ameliyatı sonrasındaki ‘gergin yüz’ hissini vermemesidir. Bunun yanı sıra işlem çok kısa sürdüğü için kişi hayatına ara vermeden kaldığı yerden devam edebilir ve istediği takdirde kişisel gizliliğini koruyabilir.

2. Örümcek ağı yönteminin etkin olduğu bölgeler nerelerdir?

Yüzdeki alın kırışıklıkları, göz altı torbaları, gülme çizgileri, çene çizgileri, boyun sarkmaları, gıdı, kol, özellikle doğum sonrası görülen karın sarkmaları ve kalçalarda gerdirme yapılır.

3. Örümcek ağı uygulamasıyla birlikte kullanılabilecek estetik yöntemler hangileridir?

Uygulama cildin gençleştirilmesi, kırışıklıkları ve sarkmaların yok edilmesinde tek başına başarıyla uygulanabilir. Bunun yanı sıra gerdirme etkisini güçlendirmek için botoks, mikroiğne ve PRP tedavisi ile birlikte kullanılabilir.

4. Örümcek ağı tedavisini uygulaması gereken kişiler kimlerdir?

Örümcek ağı tedavisi eğitimi almış ve sertifikası bulunan doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

5. Uygulama etkisini ne kadar süreyle korur?

Bu süre ortalama 2 yıldır.

6. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Örümcek ağ tedavisi deriyi minimum derecede örseler. Çok ender görünse de şişkinlik, morarma, büzülme ve hassasiyet gibi yan etkileri olmaktadır.

7. Örümcek ağı estetiğinin fiyatı nedir?

Tekniğin uygulanacağı kişinin sarkma durumuna ve uygulamada kullanılacak iplik miktarına göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır


İsveçli Pixee Fox'un Yaptırdığı Örümcek Ağı Estetiği Nedir Videosu İzle, İsveçli Pixee Fox'un Yaptırdığı Örümcek Ağı Estetiği Nedir Videosunu Seyret Yorum Yap
Etiketler; »Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır » Örümcek Ağı Estetiği Kaç Lira » Örümcek Ağı Tedavisi
Etiketler » Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır   » Örümcek Ağı Estetiği Kaç Lira   » Örümcek Ağı Tedavisi  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri