Bandırma Devlet Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Bandırma Devlet Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Balıkesir Özel Hastaneleri
Randevu : Bandırma Devlet Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Bandırma Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon : 0 266 738 00 22
Randevu Telefonu : 182
Fax : 0 266 738 00 13
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail : balikesirdhs3@saglik.gov.tr
Adres : ÇANAKKALE YOLU 6. KM BANDIRMA / BALIKESİR

Bandırma Devlet Hastanesi Tarihçe

     Hastanemiz Pertevniyal Devlet Hastanesi olarak 1928 yılında yapımına başlanmış ve 1932 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. 1954 yılında B Blok, 1974 yılında C Blok ve 1995 yılında da D Blok yapılarak hizmete devam etmiştir. 19 Şubat 2005  yılında  Sağlık Bakanlığına devredilerek Kapıdağ  Devlet Hastanesi adıyla faaliyetine devam eden Eski SSK Hastanesi ile 30 Mayıs 2009  yılında birleştirilmiş ve Bandırma Devlet Hastanesi adını almıştır.

      Bandırma Devlet Hastanesinin yeni binasının yapımına Doğan pınar Köyü Çiftlik Mevkiinde 1995 yılında başlanmıştır.04 Ekim 2010 tarihinde faaliyete geçerek hasta kabulüne başlayan hastanemizin resmi açılışı 23 Ekim 2010 tarihinde Başbakan tarafından yapılmıştır.

 

POLİKLİNİKLERİMİZ

 

 

POLİKLİNİK HİZMETLERİ

Hastanemizde 54 aktif poliklinik  ile hizmet verilmektedir. Enfeksiyon Hastalıkları(2), Cildiye(2), Kardiyoloji(2), Genel Cerrahi(5), Plastik Cerrahi(1), Çocuk Cerrahi(1), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları(3) , Dahiliye(6) , Fizik Tedavi(2) , Psikiyatri(3) , Kulak Burun Boğaz (4), Üroloji(4), Göz(3) , Beyin ve Sinir Cerrahi(2) , Ortopedi (3), Kadın Hastalıkları ve Doğum(4) , Göğüs Hastalıkları(4)  ve Nöroloji(1) ve anestezi(1) poliklinikleri bulunmakta ve  hastalarımıza ayaktan tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Poliklinik hizmetlerine bağlı olarak verilen  tedavi destek hizmetleri

 

EKO: Hekim tarafından gerek görülürse aynı gün içersinde yapılır.

Diyabet Eğitim Hizmeti: Dahiliye muayene olup, insülin kullanmasına karar verilen hastalara ve yatan hastalardan insülin kullanımına karar verilen hastalara insülin enjeksiyonu ve uygulaması hakkında eğitim verilir.

Kuduz Aşısı Hizmeti: Hayvan ısırması nedeniyle hastanemize başvuran ve Enfeksiyon uzmanı tarafından muayene edilip, aşı programına alınması istenen hastalara aşı kartı çıkarılarak kuduz aşıları yapılır.

Alerji Testi : Göğüs Hastalıkları Polikliniği muayene olmuş, doktor tarafından uygun görülen hastalara alerji testleri yapılır. Alerji test sonuçlarına göre aşı yapılmasına karar verilen hastalara aşıları yapılır.

Solunum Fonksiyon Testi: Göğüs Hastalıkları Polikliniği muayene olmuş ve Doktor tarafından uygun görülen hastalara aynı gün içersinde, aynı gün olmazsa en geç bir gün sonra testleri yapılır.

EKG : Muayene edilen hastalardan Doktor istemine göre gün içersinde çekimleri yapılır.

Kemoterapi uygulaması: Hastanın Medikal Kemoterapi Hekimi tarafından verilen tedavi hastanemiz Uzman Hekim gözetiminde uygulanır.

Eforlu EKG: Kardiyoloji Uzmanı tarafından Efor istemi yapılan hastaya doktorun çalışma programına göre 2 gün içersinde randevu verilir. çekim randevu günü yapılır.

Kulak Lavajı: KBB Uzmanı tarafından kulak lavajına karar verilen hastaya, ilaç damlatmaya başlamasından 3 gün sonrasına randevu verilir. Randevu günü kulak lavajı uygulanır. (Süre hastaya göre değişebilir)

Odio - Timpano: KBB uzmanı tarafından istem yapılan hastalara aynı gün içersinde çekim yapılır.

EEG: Nöroloji Uzmanı tarafından istem yapılan hastaya aynı gün çekim yapılır. Çekim öncesinde hastanın başının temiz, karnının tok olması gerekmektedir.

Psikolog: Hafta içi her gün randevu ile hizmet vermektedir.

Sosyal Hizmet Uzmanı: Sosyal hizmet uzmanlarımız ihtiyaç halinde ve başvuru yapılması durumunda hastalarımıza yardımda bulunmaktadır.

Diyetisyen: Muayene sonucunda doktorların hastalara önermiş olduğu diyet listeleri ile ilgili eğitimin yapıldığı birimdir. Hafta içi her gün poliklinik hizmeti verilmektedir.

Bandırma Devlet Hastanesi Randevu Al Bandırma Devlet Hastanesi Mhrs Randevusu Bandırma Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu Bandırma Devlet Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri Bandırma Devlet Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Bandırma Devlet Hastanesi Randevu Al  » Bandırma Devlet Hastanesi Mhrs Randevusu  » Bandırma Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu  » Bandırma Devlet Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » Bandırma Devlet Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri