Ağaçören Devlet Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Ağaçören Devlet Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Aksaray Özel Hastaneleri
Randevu : Ağaçören Devlet Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Ağaçören Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon : (0382) 331 3076
Randevu Telefonu : 182
Fax : (0382) 331 3076
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres : Ağaçören, Osmandurmuş Cad., Aksaray

e-Nabız
 
e-Nabız muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, kendi adınıza üretilmiş sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabileceğiniz sistemin bütünüdür. Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, güvenli bir şekilde internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebileceğiniz dünyanın en geniş ve kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.
 
Giyilebilir Sağlık Teknolojileri
 
e-Nabız sistemine adım, nabız, gibi verileri ölçen akıllı bileklikler, bluetooth özellikli tansiyon, şeker ölçüm cihazları ve tüm GSM operatörlerinin sağlıkla ilgili uygulama ve cihazlarını e-Nabız profilinize entegre edebilir, tüm sağlık bilgilerinizi tek bir yerde kayıt altında tutabilirsiniz.
 
Sağlık Geçmişinizi Görüntüleyin
 
Size ait gerçekleşmiş olan muayenelerin detaylı bilgilerine erişebilirsiniz. Profil bilgileri bölümünden kişisel profil güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Bildirimler bölümünde hesabınızla ilgili yapılan son aktiviteleri, son erişim bilgilerini, sağlık tesisi ziyaretleri gibi bilgileri inceleyebilirsiniz.

“Tansiyon, Şeker, Nabız, Ağırlık, Adım, Kalori” vb. bilgilerinizi sisteme isterseniz kendiniz ekleyebilir, isterseniz elektronik mobil sağlık cihazlarınızın otomatik olarak veri gönderimlerini sağlayabilirsiniz.
 
Tekrarlayan tetkiklerden kurtulun
 
Size ait daha önce yapılmış laboratuvar tahlil sonuçlarınız ve radyolojik görüntüleriniz raporlarıyla birlikte sistemde kayıtlı olduğundan ve yetkilendirdiğiniz hekim görebileceğinden tekrar işlem yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.
 
112 Butonu - Acil durumlarda çaresiz kalmayın
 
e-Nabız sisteminin mobil uygulamasında bulunan 112 acil butonunu kullanarak acil durumlarda sizin, ya da yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda, acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. İşitme engelli vatandaşlarımız 112 butonunu kullanarak kendilerine ambulans gönderilmesini sağlayabileceklerdir.
 
Aldığınız sağlık hizmetini değerlendirin
 
Muayenelerinizi hizmet kalitesi açısından değerlendirilebilir ve muayene ile ilgili yorum yapabilirsiniz. Sizlere daha kaliteli sağlık hizmeti sunabilmemiz adına görüş ve önerileriniz bizim için önemlidir.
Sağlık verilerinize her yerden ulaşın
 
Web, Windows, Windows Phone(Çok Yakında), iPhone ve Android işletim sistemine sahip tüm cihazlarla e-Nabız sistemine bağlanın. Böylece gittiğiniz farklı sağlık kuruluşlarında yapılan muayene bilgisi detayları, reçete ve ilaç bilgileriniz, farklı laboratuvarlarda yapılan tetkikler ile tıbbi görüntüleriniz ve bunların raporları gibi size ait daha birçok sağlık bilgisini bir arada bulabilirsiniz.
 
Kişisel Sağlık Bilgilerinizin Gizliliği ve Güvenliği
 
Kişilerin, e-nabız’da paylaşmış olduğu bilgiler, kişilerin onayı dışında ya da yargı kararı ve/veya yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile hiçbir nedenden ötürü paylaşılmayacak ya da verilmeyecektir. Yasal düzenlemelerle bu bilgilerin açıklanmasını gerektiren bir durum gerçekleşmediği sürece hiçbir istisna ile bu bilgiler açıklanmayacaktır. Sistemin kullanımı zorunlu olmayıp sağlık verilerine erişim yapmak istemeyen vatandaşlarımız için sistem kullanılmayacaktır. e-Nabız’ a ilk girişi e- Devlet kapısından veya aile hekiminize başvurarak yapabileceksiniz. Kullanım koşullarını okuyup kabul ettikten sonra sisteme dâhil olabileceksiniz. Tıbbi görüntüleriniz dâhil sağlık kayıtlarınızı görüntülemenizi ve yönetmenizi sağlayan e-Nabız uygulamasında tüm veriler şifrelenerek gizli hâle getirilmiş (kriptolanmış) halde saklanmakta, sistem sağlık verisini üreten hizmet sunucusu ile hizmeti alan kişi arasında güvenli bir iletişim altyapısı sunma görevi üstlenmektedir. Veriler, ancak ve ancak sizin ve yine sistem üzerinden bizzat izin verdiğiniz yakınlarınız ve hekiminiz tarafından görüntülenebilmekte, verdiğiniz yetki dilediğiniz zaman geri alınabilmekte, siz ve hekiminiz haricinde sisteme yeni kayıt eklenmemektedir.
e-Nabız Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?
 
Hesap dondurma işlemini yalnızca, e-nabız hesabınıza e-devlet kapısı üzerinden giriş yaptığınızda gerçekleştirebilirsiniz. Ana sayfada yer alan “Profil Düzenle” butonuna basarak açılan sayfanın alt kısmında yer alan “Hesabımı Dondur” butonu ile sistemde oluşturduğunuz hesabınızı istediğiniz sürece dondurabilirsiniz. Hesabınızı yeniden aktif hale getirdiğinizde, dondurduğunuz süre zarfında oluşan sağlık verilerinizi göremezsiniz. Hesabınızı dondurmak için e-Nabız sisteminde yer alan “Hesabımı Dondur” butonuna basmalısınız, kararınız kesin ise sistemde kayıtlı cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu ilgili alana yazıp kaydettiğinizde hesabınız dondurulacaktır. Hesabınızı aktif hale getirmek için e-Nabız sistemine e-Devlet üzerinden giriş yaptığınızda “e- Nabız hesabınız talebiniz üzerine dondurulmuştur. Hesabınızı yeniden aktif edebilirsiniz” uyarısı ile karşılaştığınızda “Hesabımı Aktif Et” butonuna bastığınızda hesabınız aktif olacaktır. Silmek istediğiniz sağlık tesisi ziyaretleriniz olması durumunda bu ekranda gördüğünüz “Sil” butonuna basmanız gerekmektedir. “Sil” butonuna bastığınızda “Bu güncellemeyi e-Nabız’a yalnızca e-devlet kapısı üzerinden giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz” bilgi mesajıyla karşılaşırsınız, silme işlemine devam etmek için “Tamam” butonuna basmanız ve e-Devlet kapısına gitmeniz gerekmektedir. Silmeye karar verdiğiniz kişisel sağlık bilgilerinizi bir daha göremeyeceğiniz için bu kararı verirken bir kez daha düşünmenizi öneririz.
 
e-Nabız Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?
 
Dikkat! E-Nabız hesabınızı kapattığınızda geçmişe dönük tüm verileriniz silinecek ve bir daha bu verilere erişemeyeceksiniz. Hesap kapatma işlemini yalnızca, e-nabız hesabınıza e-devlet kapısı üzerinden giriş yaptığınızda gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı kapatmak için e-Nabız sisteminde yer alan “Hesabımı Kapat” butonuna bastıktan sonra, kararınız kesin ise sistemde kayıtlı cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu ilgili alana yazıp kaydettiğinizde hesabınız kapanacaktır. Hesabınızı kapattığınızda e-Nabız sisteminde bulunan bütün sağlık verileriniz silinecek ve bir daha bu verilere erişim sağlayamayacaksınız. Hesabınızı yeniden açtığınızda, açtığınız tarihten itibaren ziyaret etmiş olduğunuz sağlık tesislerinden gelen size ait sağlık verilerine erişim sağlayabileceksiniz. Kapatılan e-Nabız hesabınızın yedinen açılması için ilgili kurumlara dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir.
 
e-Nabız’da Neler Var?
 
e-Nabız sisteminde, 01.01.2015 tarihinden itibaren gitmiş olduğunuz sağlık tesislerini, bu tesislerde hangi branşlara, ne zaman gittiğiniz gibi detay bilgileri, size yazılmış reçeteleri, reçetenizi yazan hekimin adını, ilaçları, ilaç bilgilerini görebilir listedeki ilaçlarla ilgili sizin saptadığınız yan etkileri yazabilir isterseniz sonrasında girişini yaptığınız yan etki bilgilerini güncelleyebilir veya silebilirsiniz. Laboratuvarda yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını, aldığınız raporların bilgilerini, gitmiş olduğunuz sağlık tesisi Teletıp sistemine geçiş yapmışsa tıbbi görüntülerinizi ve bunlara ait rapor bilgilerinizi görebilirsiniz. Bunlara ek olarak alerjilerinize ait saptadığınız bilgileri ilaçlarla ilgili veya diğer alerjileriniz başlıkları altında sisteme ekleyebilir, daha sonrasında eklediğiniz alerji bilgilerinizi güncelleyebilir veya silebilirsiniz. MHRS ile birlikte çalışan e-Nabız sisteminde sağlık tesisi randevularınızı alabilirsiniz. Randevu bilgilerinizi e-Nabız ana sayfasında bulunan takvimde işaretlenmiş olarak görebilirsiniz. Kişisel sağlık bilgilerinizden sizin seçtiğiniz bilgileri, sizin karar verdiğiniz sürece yakınlarınızla veya hekiminizle süreli veya süresiz olarak paylaşabilir, profil bilgilerinize sizin, yakınlarınızın veya hekimlerinizin ne zaman erişimde bulunduğunu görebilirsiniz. Sürekli ya da geçici olarak eklediğiniz bağlantılarınıza mesaj gönderebilir ya da onlardan gelen mesajları okuyabilirsiniz. Gittiğiniz sağlık tesislerinde size sunulan sağlık hizmetini değerlendirebilirsiniz. Veri ekleme alanını kullanarak tansiyon, şeker, nabız, ağırlık ve adım bilgilerinizi isterseniz elle isterseniz dijital cihazları kullanarak ekleyebilir, güncelleyebilir veya gerek duymadığınıza karar verdiğinizde eklediğiniz bu verileri silebilirsiniz. e-Nabız sisteminin mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamasında ilaç hatırlatmalarınız size bilgi mesajı şeklinde yapılmaktadır. 112 butonu sayesinde acil durumlarda sizin, ya da yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda, acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. Sizin girişini yaptığınız ya da gittiğiniz sağlık tesislerinden elde edilen sağlık bilgileriyle oluşturulan e-Nabız sisteminde tüm verilerin kontrolü sadece sizin elinizdedir. İstediğiniz bilgileri silebilir, istediklerinizi paylaşabilir ve eğer isterseniz e-Nabız profilinizi tamamen kapatabilirsiniz. Unutmayın profilinizin ve sağlık bilgilerinizin tek yöneticisi ve sahibi sizsiniz.
 
e-Nabız’da Neler Olacak?
 
e-Nabız sizlerin ihtiyaçları ve önerileri doğrultusunda sürekli gelişen bir sistem olarak kurgulanmıştır. Sizin girdiğiniz ilaç veya diğer alerji bilgilerine ek olarak hekiminiz tarafından onaylanmış alerjilerinizi ve eğer yaptırmışsanız deri Prick Testi sonuçlarınızı görebileceksiniz. Gebelik izlemlerine yönelik olarak da bilgilendirme ve hatırlatma mesajları ile gebelikle ilgili bilgilendirmeler e-Nabız sistemi ile yapılacaktır. Küçük çocuğu olan vatandaşlarımız çocuklarının aşı takip bilgilerini ve persentil eğrilerini (büyüme eğrileri) e-Nabız sisteminden görebilecekler. Kronik hastalığı olan vatandaşlarımız Kronik Hastalık Yönetimi sistemiyle doktor randevu ziyaretlerini e-Nabız sisteminde takip edebilecekler, kendilerine randevu zamanları bilgi mesajlarıyla hatırlatılacaktır. İşitme engelli vatandaşlarımız 112 butonunu kullanarak kendilerine ambulans gönderilmesini sağlayabileceklerdir.
Telif Hakları
 
E-nabız’ın tasarımını oluşturan materyaller, teknolojiler ve sunduğu bilgiler ve bunların kullanımı, referans verilmesi, alıntı yapılması ve üzerinde değişiklik yapılarak kullanılması ile ilgili lisans ve telif hakları Sağlık Bakanlığı’na aittir. Hiçbir organizasyon ya da kişi, e- nabız’da kullanılmış, sunulmuş veya kullanılan, sunulan parçaların ya da tamamının Sağlık Bakanlığı’ndan yazılı izin alınmadığı müddetçe dağıtamaz, kiralayamaz, çoğaltamaz; alt lisans kullandıramaz, değiştiremez ticari ya da ticari olmayan amaçlarla kullanamaz. Üçüncü şahıs ve/veya firmalara ait materyaller dışında kalan, Sağlık Bakanlığı’na rekabet avantajı sağlayan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Sağlık Bakanlığı’na aittir. Yapılacak alıntılara Sağlık Bakanlığı’nın kaynak gösterilmesi koşuluyla müsaade edilebilir. e-Nabız Sağlık Bakanlığının vatandaşlarımıza sunduğu ücretsiz bir hizmettir.
 
Sorumluluk Sınırları
 
E-nabız’ın kullanılması esnasında karşılaşılabilecek hata, eksiklik, bilgisayar sistemlerine zarar vermeye yönelik herhangi bir yazılım (virüs), kusur; yönetimsel, konuşlandırmadan kaynaklı gecikmelerden ve/veya sistem bağlantı arızası sonucu görülebilecek doğrudan ya da dolaylı ziyan, zarar veya masraflar da dahil ve ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan Sağlık Bakanlığı ve/veya çalışanları, bu tip olasılıklardan haberdar olsun ya da olmasın sorumlu tutulamazlar. E-nabız’da sunulan hizmet ve uygulamalar Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. Ancak burada verilen bilgilerin yeterlilikleri, doğrulukları, eksiksiz oldukları E-nabız’a veri gönderen kurumların, bu kurumlarda veri girişi yapan sağlık profesyonellerinin, kendi verilerini (tansiyon, şeker vb.) sisteme ekleyen kişilerin ve ilaç bilgilerinin alındığı ilaç bilgi sistemi servis sağlayıcılarının sorumluluğundadır. Bu hizmetlerdeki hatalar ve eksiklikler ya da gecikmeler ve aksaklıklardan ötürü Sağlık Bakanlığının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Bakanlığı E-nabız’da yayınlanan hizmetler ve bu hizmetleri oluşturan uygulamalar, web servisler, sayfalar, bilgiler, görsel ve yazınsal içerikler üzerinden değişiklik yapma ve teknik sorunlardan ötürü, hizmetleri geçici olarak durdurma hakkına sahiptir.
Ağaçören Devlet Hastanesi Randevu Al Ağaçören Devlet Hastanesi Mhrs Randevusu Ağaçören Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu Ağaçören Devlet Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Ağaçören Devlet Hastanesi Randevu Al  » Ağaçören Devlet Hastanesi Mhrs Randevusu  » Ağaçören Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu  » Ağaçören Devlet Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri