Ücretsiz 182 Mhrs Randevusu Nasıl Alınır - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Ücretsiz 182 Mhrs Randevusu Nasıl Alınır


Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirilmiş bir projedir.

Bu amaçla 2009 yılında başlatılan çalışmalar tamamlanarak 2011 yılında hizmetin ülke geneline yaygınlaşması sağlanmıştır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, vatandaşlarımızın ALO 182 hattını arayarak veya internet üzerinden, Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden muayene randevusu almalarını sağlayan bir hizmettir.Webden Mhrs Ücretsiz Randevu Almak İçin Tıklayın

MHRS Randevuları Hastanelerden de Alınabilecek

T.C. Sağlık Bakanlığı olarak Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için başlatmış olduğumuz hastane randevu alımı uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

Randevu alımında kullanılan ALO182 çağrı merkezi, Buradan internet adresi ve mobil cihaz uygulamalarına ek olarak hastanelerde görevlendirilen personel yardımı ile vatandaşlarımız hastaneden ayrılmadan özellikle kontrol ve konsültasyon randevularını alabileceklerdir.

Hekim randevu merkezinden randevu alımı için yapılan bu yeni uygulamayı vatandaşlarımız hastaneye gittiklerinde tekrar yeni bir randevu oluşturmak için kullanabilirler. Böylece hastane içi bir başka hekime yönlendirildiklerinde veya kontrol muayenesi için çağırıldıklarında randevularını almış olarak hastaneden ayrılabileceklerdir.Webden Mhrs Ücretsiz Randevu Almak İçin Tıklayın

ALO 182 Aramanın Ücreti Kaç Lira

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182' yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibaren dakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK' nın belirlediği bu üst sınırı geçemez.,

Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler.

Sağlık Bakanlığı' nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.Webden Mhrs Ücretsiz Randevu Almak İçin Tıklayın

 

Yeni Üye Kaydı Nasıl Yapılır?

Buradan randevu al bölüme girdiğinizde, "YENİ ÜYE" bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Parolamı Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız "Parolamı Unuttum" bölümüne geliniz.

 

Burada üç yol ile parolanızı öğrenebilirsiniz;

 

1- E-posta bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve e-postayı yazınız; parolanız e-mailinize gönderilecektir.

2- SMS bölümünde sisteme kayıtlı cep numaranızı yazınız ve telefonunuza parolanız sms olarak gelecektir.

 

3- Eğer ilk iki yoldan herhangi biriyle parola öğrenmeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız, açılan ekrandan "Detaylı Kimlik Bilgileri" ile hatırlat bölümüne bilgilerinizi girerek parolanıza erişebilirsiniz.

 

Randevularımı Nasıl Görüntüleyebilirim?

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

 

Randevu Nasıl İptal Edilir?

Buradan randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

 

Aile Fertlerim İçin Nasıl Randevu Alırım?

İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

 

Hesap Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim?

Buradan randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Hesap Bilgileri" kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

 

ALO 182 hattını aradığımda en erken hangi zamana randevu alabilirim?

Aradığınız tarihten itibaren en erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz. Dilerseniz 15 gün sonrasına kadar herhangi bir güne randevu talep edebilirsiniz.

 

182 hattını aradığımda en fazla kaç randevu alabilirim?

Kendinize ve yakınlarınıza her aramada en fazla dört randevu alabilirsiniz.

Aynı güne kendinize farklı polikliniklerden en fazla iki randevu alabilirsiniz.

 

Randevu Süresinde Kısıtlama Var Mıdır?

Randevu süresi en az 10 dakika olmak şartı ile birer dakika arttırılarak 60 dakikaya kadar tanımlanabil

 

MHRS Ücretlendirmesi

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182' yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibaren dakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK' nın belirlediği bu üst sınırı geçemez.,

 

Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler.

 

Sağlık Bakanlığı' nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

 

Randevu Nasıl Alınır?

ALO 182 aranarak;

 

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır.

Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir.

Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir.

Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir.

Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden;

 

www.hastanerandevu.gov.tr yada www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.

Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.

Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.

İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak;

 

MHRS Mobil uygulaması IOS, Android, Windows ve Blackberry işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.

Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.

Hesap açıldıktan sonra T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.

İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Hastane İçi Randevu Alımı;

 

Hastanelerde görevlendirilen personel yardımı ile kontrol ve konsültasyon randevuları yanında muayene randevusu da alınabilir.

 

Randevu saatinden ne kadar önce hastanede bulunmam gerekiyor?

Aldığınız randevular için Hastanede sigorta ve kayıt işlemleriniz yapılacağından yeterli bir süre önce, örneğin 25-30 dakika kadar önceden hastanede bulunmanız gerekir.


Ücretsiz 182 Mhrs Randevusu Nasıl Alınır Videosu İzle, Ücretsiz 182 Mhrs Randevusu Nasıl Alınır Videosunu Seyret Yorum Yap
Etiketler; »mhrs randevu al » online randevu al »devlet hastanesi randevu al »doktordan randevu al »182 randevu al »internetten randevu
Etiketler » mhrs randevu al   » online randevu al   » devlet hastanesi randevu al   » doktordan randevu al   » 182 randevu al   » internetten randevu  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri