Yozgat Sarıkaya Devlet Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Yozgat Sarıkaya Devlet Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Yozgat Özel Hastaneleri
Randevu : Yozgat Sarıkaya Devlet Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Yozgat Sarıkaya Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon : 0354 772 33 66
Randevu Telefonu : 182
Fax : Fax : 0354 772 39 12 Satınalma Tel ve Fax: 0354 772 22 37
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres : Şekerpınar Mahallesi Hastane Caddesi / YOZGAT

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SARIKAYA DEVLET HASTANESİ

Adres : Şekerpınar Mahallesi Hastane Caddesi / YOZGAT

Tel :  0354 772 33 66

Fax : 0354 772 39 12

Satınalma Tel ve Fax: 0354 772 22 37

Sarıkaya’nın tarihini dört devrede toplayabiliriz:
1-Hitit Devri 
2-Roma Devri 
3-Selçuklular ve Osmanlılar Devri 
4-Cumhuriyet Devri
 
1-HiTiT DEVRi:
Sarıkaya ilçesi Anadolu’da ilk siyasi birliğini kurmus olan Hitit imparatorluğunun kurulus alanı içerisinde bulunmaktadır.Bu devrin vesikası olan höyüklere Sarıkaya’nın köylerinde çokça rastlanmaktadır. Hititlerden sonra bu bölge Asuriler’ in ve ardından da iskender’in isgaline uğramıs ve tahminen M.Ö.1.asırda Romalılar’ca alınmıstır.
 
2-ROMA DEVRi:
ilçede Roma devrine ait tarihi kalıntılar ve eserlerin yanında çok sayıda yazılı vesikalara da rastlanmaktadır. Sarıkaya Romalılar devrinde 7000 haneli Opel adında bir sehirdi. Kaplıcalarıyla ünlü ilçemizde bulunan Roma devrine ait, kaplıca kalıntısının Roma Krallarından birinin kızı için yapıldığı söylenmektedir. Sarıkaya’da Romalılardan kalma büyük taslarla örülü duvar kalıntılarına, sehri çevreleyen surların temellerine, sütunlara ve sütün baslıklarına yapılan kazılarda sık sık rastlanmaktadır.
 
3-SELÇUKLULAR ve OSMANLILAR DEVRi:
ilçemizin 1071 Malazgirt Zaferinden sonraki yıllarda, bölgenin Selçuklu hakimiyeti altına girdiği ve Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlıların hakimiyetine geçtiği sanılmaktadır. Günümüzde, ilçemiz sınırları içerisinde Selçuklu ve Osmanlı devirlerinden kalma az sayıda yerlesik Türkmen köylerine rastlanmakla birlikte 1878 Osmanlı-Rus (93 Harbi) savası nedeniyle Doğu Anadolu bölgesinden göç eden ve (Kars Muhaciri) diye adlandırdığımız halkımızın yerlestiği köylerde bulunmaktadır.
 
4-CUMHURiYET DEVRi:
Cumhuriyet döneminden itibaren, Sarıkaya’ya 1924-1936 yıllarında Yunanistan,Romanya ve Yugoslavya’dan gelen, 1951 yılından itibaren de Bulgaristan’dan zaman zaman göç eden Türk vatandasları yerlestirilmistir.
 
Sarıkaya ilçesi, 1935 yılına kadar Boğazlıyan ilçesinin bir köyü iken, dönemin Valisi Bekir Sami BARAN tarafından bucak merkezi haline getirilmis ve o zamana kadar bucak merkezi olan Asağısarıkaya köyünden bucak teskilatı tamamen alınarak,Terzili Hamamı veya Hamam köyü diye anılan simdiki ilçe merkezine getirildiği için, ilçenin adı Sarıkaya olarak anılmaya devam etmistir.Daha sonra 1957 yılında aynı adla ilçe merkezi olmustur. Sarıkaya Devlet Hastanesi 1992 yılında ilçemize kurularak hizmet vermeye başlamıştır.
 
İÇ HASTALIKLARI UZMANI  UZ.DR.YILDIZ ORTABURUN                    
KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI UZMANI OP.DR.SALTUK BUĞRA KILINÇ          
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI UZ.DR.CEREN YILMAZ
GENEL CERRAHİ UZMANI OP.DR. BARIŞ SEVİNÇ
ÜROLOJİ UZMANI OP.DR. ERDİNÇ KÖSE 
DR. ABDULLAH ILIKKAN PRATİSYEN HEKİM
DR.FİKRET UÇAR PRATİSYEN HEKİM
DR.ÜMİT ARSLAN PRATİSYEN HEKİM
DR.HASAN HÜSEYİN KARTAL PRATİSYEN HEKİM
DT.UFUK ÖZEL DİŞ TABİBİ
DT.NURAN CEYLAN DİŞ TABİBİ
DT.OSMAN DUYAR DİŞ TABİBİ
 

 

Sarıkaya Devlet Hastanesi Randevu Al Sarıkaya Devlet Hastanesi Mhrs Randevusu Sarıkaya Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu Sarıkaya Devlet Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri Sarıkaya Devlet Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Sarıkaya Devlet Hastanesi Randevu Al  » Sarıkaya Devlet Hastanesi Mhrs Randevusu  » Sarıkaya Devlet Hastanesi Tahlil Sonucu  » Sarıkaya Devlet Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » Sarıkaya Devlet Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri