Eskişehir Şehir Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Eskişehir Şehir Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Eskişehir Özel Hastaneleri
Randevu : Eskişehir Şehir Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Eskişehir Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon :
Randevu Telefonu : 182
Fax :
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres :

 

 

Eskişehir Şehir Hastanesi Ne zaman açılacak

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla  ülkemizin en önemli ve en büyük sağlık yatırımlarından  olan “Şehir Hastaneleri” projesi kapsamında gerçekleştirilen “Eskişehir Şehir Hastanesi Temel Atma Töreni" yapılmıştır.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık alanında yapılan çalışmalara değinerek, “Biz millete hizmeti ibadet sayan, bu ülkeye hizmeti bir borç sayan bu ay yıldızlı bayrağımızın yarınlarının daha güçlü dalgalanması için sağlıklı toplum diyen, dünyanın hangi ülkesinde gelişmiş hizmet varsa, benim ülkemde de olması gerek diyen bir anlayışın mensuplarıyız. Milletimizle, halkımızla omuz omuza gönül gönüle yürüyerek başardık. İlkemiz şuydu; bizim medeniyetimizin güzel bir sözü var ‘Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluk paylaşıldıkça çoğalır.’ Biz istiyoruz ki milletimizin derdini paylaşalım. Gece yarılarında hastane bahçelerinde kuyrukta bekleyen değil, bilgisayarından randevu alarak uzman doktorlara ulaşabilen teknolojiye ulaşabilen ve her türlü sağlık hizmetini alan bir ülke olalım dedik. Onun için fiziki mekanları değiştirmek için çok emekler verdik.” diye konuştu. Halka iyi bir hizmet vermeye çalıştıklarını vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün sağlıkta, her gün 1 milyon 150 bin hastamız hastanelerimize şifa bulmak için geliyor. On binlerce ameliyat yapıyoruz. Sizlere iyi hizmet yapmaya devam edeceğiz.” Konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleşti. Törene; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, çok sayıda sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Uzun zamandır Eskişehir'in gündeminde bulunan Şehir Hastanesi inşaatı için hızlı bir başlangıç yapıldı. Hava şartlarının da uygun olması inşaat alanındaki hafriyat çalışmalarının hızlanmasına neden oldu. İş makineleri tarafından inşaat yapılacak alanın kot seviyesi üstünde bulunan kısımlarındaki topraklar, kamyonlara doldurularak alandan uzaklaştırılıyor. Onlarca kamyonla taşman topraklar Sultandere girişinde bulunan ve Tarım İl Müdürlüğü'nün sahip olduğu arazi üzerine boşaltılıyor. Burhan Sakallı döneminde Odunpazarı Belediyesi tarafından park ve yeşil alan yapımı için toprak taşman alan, getirilen topraklarla dolduruluyor. 

 

TOPRAĞI DA O ALANI SAĞLIĞINA KAVUŞTURACAK 

 

Şantiye alanından Sultandere'd eki alana yapılan taşıma sırasında, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için, hastane inşaatını yapan firmanın birçok yerde önlem aldığı, yayalara ve sürücülere rehberlik ettikleri gözleniyor. Toprağın döküldüğü alanın girişine yakın bir yere dikilen tabeladaki "Bu alanda Arazi Rehabilitasyon ve Geri Kazanımı kapsamında toprak muhafaza çalışmaları yapılmaktadır" bilgilendirmesi dikkat çekiyor. İnşaat alanından çıkan toprakların taşınması bittikten sonra, taşınıp düzleştirilmiş toprak alan üzerine bitkilerin yetişmesine uygun başka bir toprak katmanı döşeneceği ve ondan sonra ıslah çalışmasının yapılacağı kaydediliyor.

 

MAHALLELİ: TOZ 

 

Diğer yandan, hafriyat toprağının taşındığı alana yakın yerde oturan Sultandereliler çalışmaları büyük bir merakla takip ediyor. Alanın ıslah edilecek olmasından dolayı memnun oldukları gözlenen mahalle sakinleri, "Çalışmalar birkaç gün önce başladı ve çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Geceleri de çalışıyorlar. Toprak boşaltılan alan gittikçe bizden uzaklaşıyor. Ancak bu alana giriş bizim konutlara yakın bir yerden geçiyor. Kamyonların geçişleri sırasında görevlilerin bulunması iyi düşünülmüş. Ancak rüzgârlı havalarda kamyonların giriş yolundan ve alandan kaldırdığı tozlar evlerimize kadar ulaşıyor. Bu konuda bir önlem alınırsa memnun oluruz. Bu izbe alanın bir yaşam alınana dönüştürülmesi uzun zamandır beklediğimiz bir şey" dedi. 

Eskişehir Şehir Hastanesi Randevu Al Eskişehir Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu Eskişehir Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu Eskişehir Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri Eskişehir Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Eskişehir Şehir Hastanesi Randevu Al  » Eskişehir Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu  » Eskişehir Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu  » Eskişehir Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » Eskişehir Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri