Tekirdağ Şehir Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Tekirdağ Şehir Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Tekirdağ Özel Hastaneleri
Randevu : Tekirdağ Şehir Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Tekirdağ Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon :
Randevu Telefonu : 182
Fax :
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres :

Tekirdağ Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ’da yapılması planlanan 480 yataklı şehir hastanesinin Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan imza törenine katıldı.

Bakan Müezzinoğlu, öncelikle Tekirdağ’da uluslararası öğrenci derneği olan TUDER Derneği’nde öğrencileri ziyaret etti. Öğrenciler ile kısa bir görüşme yaptıktan sonra Müezzinoğlu, Ticaret ve Sanayi odasında yapılan protokol imza törenine geçti.

Müezzinoğlu sağlık alanında Türkiye’de 12 yılda büyük işlerin başarıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Türkiye sağlık alanında son 12 yılda gerçekten bugün inanılması zor sessiz dönüşümleri başardı. Daha iyisini, daha güzeli yapma adına da geceli- gündüzlü çalışıyoruz. Bugün için kamu olarak yani sağlık bakanlığı olarak bizim yaptığımız toplam 253 hastanenin toplam yatak kapasitesi 40 küsur bin. Bu hastaneleri bu yıl ve gelecek yıl hizmete açacağız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir süreç yok. Yine 30 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerini de ilave ettiğimizde bu sayı 70 bin yatak kapasiteye ulaşıyor. Şu anda 70 bin yatak kapasiteli, bir taraftan 30 bini şehir hastaneleri, diğer taraftan 40 bini de kamu hastaneleri olarak bizim yaptığımız 70 bin yatak kapasiteli hastane inşaatı 2016-2017 en geç 2018'de bu ülkenin, bu milletin hizmetine girecek. Bu yıl için yeni ihalelerini yaptığımız ihale süreçlerini başlattığımız yaklaşık 15 bin yatak kapasiteli hastaneleri yine kamu olarak biz yapacağız. Ve yaklaşık 10 bin şehir hastanesinin yapımını da kamu özel işbirliği ile yapacağız. Yani bu yıl ihalesini yapacağımız hastane yatak kapasitesi, ilave 25 bin. 70 bin artı ilave 25 bin dediğimizde 95 bin yatak kapasiteli, bir taraftan 40 bini kamu özel iş birliği ile diğer taraftan da 55 bini kamu imkanlarıyla yapılan hastaneleri bu ülke ve bu millet kazanmış olacak."

"Milletin özgüveni başarıdır”

Sağlık alanındaki çalışmaların, milletin özgüven başarısı olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ortaya konulanların bu milletin neleri başarabileceğinin bir ifadesi olduğunu vurgularken, "Çok basit örneğini önümüzdeki bir- iki ay içerisinde, Çerkezköy Devlet Hastanesi'ni, 60 ünite kapasiteli Çorlu Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ni hizmete açacağız. Öbür taraftan Malkara'yı hizmete açacağız" dedi.

Tekirdağ sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Tekirdağlıların sabırsızlıkla beklediği Şehir Hastanesi’nin inşaatına henüz başlanmadığını ancak ihale sürecinin bittiğini, temel atmak için gün saydıklarını söyledi.

Dr. Akbulut, yaptığı açıklamada, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yakınındaki 123 dönümlük araziye yapılacak 480 yatak kapasiteli Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin ihale sürecinin bittiğini ancak, gönderilen dosyada revizyon değişikliği yapıldığı için Yatırım Planlama Koordinasyon Kurulu’ndan (YPK) onay bekledikleri, henüz inşaata başlayamadıklarını söyledi.
“BİNASI DEPREME DAYANIKLI OLACAK”
Şehir Hastanesi’nin 480 yatak kapasiteli olacağını söyleyen Dr. Akbulut, “Şu anki mevcut hastanemize göre yüzde 50 daha fazla yatak kapasitesi olacak ama burada 96 tane yoğun bakım odası olacak. Burada mimari olarak Trakya Bölgesi’nde hiçbir hastanede bulunmayan ana taşıyıcı kolonlarımızda sismik izolatörlerimiz olacak. Biliyorsunuz Trakya deprem bölgesi olması hasebi ile buna yönelik de tedbirlerimiz alınacak” dedi.
Zaman zaman Şehir Hastanesi lafta kaldı, tamamlanmadı gibi spekülasyonların ortaya atıldığını ifade eden Akbulut, Şehir Hastanesi’nin yapılmaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, hastanenin ihalesinin bile yapıldığını söyledi. Dr. Akbulut, “25 Mayıs’ta Başbakanımızın Tekirdağ’a geldiği programda aslında Şehir Hastanesi’nin ihale süreci bitmişti. Sadece firma ile ilgili sözleşme sürecini bekliyorduk. Şehir Hastanemizin inşaat sürecinde kamu özel ortaklığı olması sebebiyle yapılan ihale sürecinde YPK’ya gönderilen dosyada sadece bir revizyon tekrarı yaptırılmış. Süreç bu yüzden uzadı” şeklinde konuştu.
“28 YIL SÜREYLE YAP İŞLET DEVRET MODELİYLE YAPILACAK”
Dr. Akbulut, şehir hastanemizin inşaat sürecinde kamu özel ortaklığı olması nedeniyle yapılan ihale neticesinde YPK’ya gönderilen dosyada sadece bir revizyon değişikliği yapıldığını, bu revizyon neticesinde YPK’nın onayıyla inşaatın devam etmesinin beklendiğini söyledi. Dr. Akbulut, “Temel atmak için aslına bakarsanız biz gün sayıyoruz. 3 - 4 yıldır, belki de 5 yıldır sürekli Şehir Hastanesi dendiği için insanlar karamsar, ancak zaten şu anda Tekirdağ’da sağlık hizmetlerini sunabilecek altyapımız zaten var. Yani bu altyapıyı da fiziki olarak Tekirdağ’a daha iyi hizmet verebilmek için hem kamu hastanelerindeki yöneticilerimiz hem devlet hastanelerindeki arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Şu anda Allaha şükür hizmette bir aksama yok ama gönül ister daha ferah, daha güzel, daha modern yerlerde çalışalım. Ama bu sadece bizlerin elinde olan bir durum değil. Sonuçta bu bir devlet yatırımı, 25 yıl işletmeli, 3 yıl da inşaat süresiyle birlikte 28 yıl süreyle yap işlet devret modeliyle yapılacak. 28 yıl boyunca bu binanın tadilatı, tamiri, bakımı onarımı, ekipmanların alınması, kurulması, onların bakımı kolay bir sistem değil. Normal devlet hastanelerinden farklı olarak bir kampüs şeklinde olacak. Normal devlet hastanelerimizden, sağlık tesislerimizden farkı 24 saat yaşayan binalar. 24 saat insanların hizmet aldığı, devamlı faaliyette olan yer. Bunun için de normal bir bina yapımından farklı bir prosedür uygulamamız gerekiyor. Bunlar yapılırken farklı formatlar uygulanması gerekiyor.”
Tekirdağ Şehir Hastanesi Randevu Al Tekirdağ Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu Tekirdağ Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu Tekirdağ Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri Tekirdağ Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Tekirdağ Şehir Hastanesi Randevu Al  » Tekirdağ Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu  » Tekirdağ Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu  » Tekirdağ Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » Tekirdağ Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri