Isparta Şehir Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Isparta Şehir Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Isparta Özel Hastaneleri
Randevu : Isparta Şehir Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Isparta Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon : (0246) 213 44 44
Randevu Telefonu : 182
Fax : (0246) 213 44 44
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres :

Isparta Şehir Hastanesi, Başbakan Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katıldığı törenle açıldı.

Hastane önünde gerçekleştirilen törende konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Rüya projem" dediği şehir hastanelerinin üçüncüsünün bugün Isparta'da açıldığını söyledi.

“Bu hizmetler en mükemmel şekilde size gelmeye devam edecek”

İlk günden beri bütün amaçlarının insanları hastanelerin önünde boynu bükük bırakmamak olduğunu dile getiren Akdağ, şöyle konuştu:

"Allah'a şükürler olsun bunu başardık. Şimdi sağlıkta dönüşümün ikinci dönemine giriyoruz. 2017 yılından itibaren bu hizmetler en mükemmel şekilde size gelmeye devam edecek. Her geçen gün sağlıkta hizmetlerin arttığını, daha mükemmel hale geldiğini hep beraber göreceğiz."

Avrupa'nın bir numaralı hastanelerinden biri olan Isparta Şehir Hastanesi'nin ücretli olduğu yönünde bazı dedikoduların çıktığını da anlatan Bakan Akdağ, "Maalesef yapılan bu hizmetleri çekemeyenler bu dedikoduları çıkarıyorlar. Daha önce hizmet aldığınız Isparta Devlet Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, hizmetleri ücret almadan nasıl veriyorsa bu hastanede de herhangi bir ücret alınmadan size hizmet verilecek. Bu hastane sizin hastaneniz, Ispartalıların hastanesi. Isparta'ya hayırlı olsun." diye konuştu.

ısparta_icerik_2.jpg

“İşte değişimin ispatı, Isparta Şehir Hastanesi..”

Türkiye’de birçok şeyi değiştirip dönüştürdüklerini belirten Başbakan Yıldırım, “İşte değişimin ispatı. Isparta Şehir Hastanesi. Mersin’i, Yozgat’ı açtık. Şimdi Isparta’yı açıyoruz. Daha sonra diğerleri gelecek. İşte hizmet bu. İşte vatandaşa olan sevgi bu. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla çalışıyoruz. Eser kendisi konuşuyor. Bizim konuşmamıza lüzum yok. 755 yatak. Şehir gibi. Her şey var. Bir hastane değil. İçinde üç hastane var. Ayrı ayrı branşlar var. Her türlü poliklinik hizmetleri var. Allah düşürmesin hastalık vermesin ama hastalık geldiğinde de bu hastalığa derman olacak, çare bulacak yer lazım, doktor lazım hemşire. Sağlık personeli lazım. İşte bunların hepsi burada var. Tek kişilik çift kişilik odalar var” dedi.

Eskiden hastaların hastanelerde koridor arasında, odalarda arkalı önlü, yan yana, aynı hasta yatağında bir hastanın ayağı diğerinin başı ucunda yattığı günlerden bu günlere gelindiğini belirten Başbakan Yıldırım, "Burada 35’i yeni doğan olmak üzere 131 yoğun bakım yatağı, 20 ameliyathane, 28 diyaliz aleti ne isterseniz hepsi var. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İnsan odur ki bu dünyada bırakabilir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Eskiden ambulans yoktu Şimdi ambulans uçaklarımız, helikopterlerimiz var" diye konuştu.

"Para alınmayacak"

Bu hastaneye tedaviye geleceklerden para alınmayacağını belirten Başbakan Yıldırım, “Türkiye’de sağlığın dönüşümünü sağlayan tüm dünyaya örnek sağlık sisteminde emeği olan Sağlık Bakanımıza ve on binlerce çalışanına teşekkür ediyorum. Hastanemizin güzel hizmetlere vesile olmasını, sağlık dağıtmasını Cenab-ı Mevlam’dan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Başbakan’ın konuşmasının ardından Isparta Şehir Hastanesi, toplu şekilde kurdelenin kesilmesiyle açıldı.

Açılışa, Başbakan Yıldırım ve Bakan Akdağ'ın yanı sıra Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, AK Parti Isparta milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Sait Yüce ile MHP İl Başkanı İsa Yalçın da katıldı.

Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından hastaneyi gezdi.

Isparta Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak

AKFEN Holding'in Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle (kamu özel ortaklığı) yapımına başladığı 755 yataklı İsparta Şehir Hastanesi'nin inşaatı için ruhsat başvurusu yapıldı. Kapatılan Sümer Halı Fabrikası ile İl Özel idaresi tarafından tahsis edilen alanda yapımına başlanan hastane için AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, İsparta'ya gelerek inşaat ruhsatı başvurusunu yaptı. Belediye'nin ilgili birimleri gerekli değerlendirmeden sonra Şehir Hastanesi'nin inşaat ruhsatı verecek. 

 

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve beraberindeki heyet, önce İsparta'da Vali Vahdettin Özkan'ı ziyaret etti. Akın, 755 yatak kapasiteli İsparta Şehir Hastanesi ve inşaatıyla ilgili Vali Özkan'a bilgi verdi. İsparta Şehir Hastanesi inşaatında deprem izolatörü kullanılacağı bilgisi veren Akın, "iki temel üstüne Almanya'dan ithal edilerek uygulanacak sismik yalıtımla, hastane 11 şiddetindeki depreme kadar dayanıklı olacak" dedi. 

 

Akın ve ekibi daha sonra da Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı ziyaret etti. Ziyarette Hamdi Akın'ın Belediyeye inşaat ruhsatı için başvurulduğunu belirttiği ve bu konuda destek istediği öğrenildi. Hamdi Akın'ın daha sonra Demirel'in İslamköy'deki kabrini ziyaret edip, dua okuduğu öğrenildi. 

Türkiye'nin önemli şirketlerinden biri olan Akfen İnşaat tarafından kamu-özel sektör işbirliği modeliyle yatırımı üstlenilen 7 yüz 55 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi'nin projesi tanıtıldı. İrfan Erciyas, Akfen İnşaat olarak, projeden sorumlu olduklarını belirterek "İnşaat dönemi boyunca Sağlık Bakanlığı hiçbir bedel ödemeyecek" dedi.  

Isparta'ya Afken holding tarafından yapılan755 yatak kapasiteli Isparta şehir hastanesinin hafriyatı alınmasına rağmen projenin halen daha belediyeye ulaştırılmadığı ve inşaat ruhsatının alınmadığı öğrenildi.

 

İki yıl içinde tamamlanması hedeflenen şehir hastanesi inşaatının projesi teslim edilmediğinden inşaat sürecinin aksayabileceği belirtiliyor.

 

Isparta kamuoyunun uzun zamandır beklediği şehir hastanesi inşaatı Ekim ayı içinde Afken Holding yöneticilerinin yaptığı proje tanıtım toplantısı ile başladı biliniyor. 

 

Fakat inşaata ilişkin projenin halen belediyeye teslim edilmediği ve bu yüzden inşaat ruhsatı alınmadığı öğrenildi. İnşaat ruhsatı alınmayan şehir hastanesi inşaat sahasına belediye yetkililerinin iş aksamasın diyerek haricen su aboneliği yaptığı bu aboneliğinde gelen şikayet üzerine iptal edileceği öğrenildi. 

 

Şehir hastanesi projesinin neden belediyeye ulaştırılmadığı ise bilinmiyor. Şehir hastanesi projesinin toplam 755 yataklı olacağı ve iki yılda tamamlanmasının hedeflendiği açıklanmıştı. Afken Holding yöneticileri proje maliyetinin ise 573 milyon TL olacağını söylemişti. 

 

Proje Görselleri

3disparta03
3disparta02
3disparta01
3disparta04
ISPSH-01
ISPSH-02
ISPSH-03
ISPSH-04
ISPSH-05
ISPSH-06
Isparta Şehir Hastanesi Randevu Al Isparta Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu Isparta Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu Isparta Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri Isparta Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Isparta Şehir Hastanesi Randevu Al  » Isparta Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu  » Isparta Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu  » Isparta Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » Isparta Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri