İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : İstanbul Özel Hastaneleri
Randevu : İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon :
Randevu Telefonu : 182
Fax :
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres :

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Ne zaman açılacak

İstanbul’un mega projeleri arasında sayılan ve inşaat halinde İkitelli Sağlık Kampüsü'nün inşaat sürecini ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı.

 

Rönesans Holding’ten yapılan açıklamada, 2.682 yatak kapasitesi ve yaklaşık 820 bin metrekare ihale dönemi kapalı inşaat alanı ile, Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeli kapsamında ihale edilen en büyük projeler arasında yer alan İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü'nün yüzde 100 hissesinin satın aldığı belirtildi. Yatırım süresi 3 yıl ve işletme süresi 25 yıl olan sağlık kampüsünün, 10 bin çalışanı ile günlük 100 bin ziyaretçiye hizmet vermesi öngörülüyor.

 

Konuyla ilgili olarak Rönesans Sağlık Yatırım’ın yaptığı resmi açıklama şöyle:

İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü “Kamu Özel İşbirliği Modeli ile İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi” kapsamında kurulmuş olan “İstanbul İkitelli Uluslararası Sağlık Hizmetleri Yatırım ve İşletme A.Ş.” isimli özel amaçlı şirketin yüzde100 hisseleri, Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş. ve Rönesans Holding A.Ş. tarafından 29.07.2015 tarihinde satın alındı.

2682 yatak kapasitesi ve yaklaşık 820.000 m2 ihale dönemi kapalı inşaat alanı ile, Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeli kapsamında ihale edilen en büyük projeler arasında yer alan İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü, yaklaşık 800 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilecektir.

 

Sağlık kampüsü kaç yataklı olacak?

 

Genel Hastane: 443

Çocuk: 451

Onkoloji: 359

Kadın Doğum: 451

Nöroloji ve Ortopedi: 347

KVC: 303

Psikiyatri: 128

FTR: 200

emeli 16 Şubat 2014’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı temel atma töreniniden bu yana İkitelli Şehir Hastanesi’nin yapılacağı alanda inşaatın başlamaması tepki çekmeye devam ediyor.

Temeli 16 Şubat 2014’te Erdoğan’ın katıldığı törenle atılan İkitelli (Başakşehir) Şehir Hastanesi‘nde aradan geçen bugüne kadar çivi bile çakılmadı. Hastane yapılacak alanda temel atma töreninde atılan sembolik beton parçasından başka bir inşaat faaliyeti yok.

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü yapım işi ihalesini Emsaş İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi AŞ (EMSAŞ)’ın da içinde bulunduğu konsorsiyum kazandı. Konsorsiyum, İstanbul İkitelli Uluslararası Sağlık Hizmetleri Yatırım ve İşletme AŞ’yi (IHIC) kurdu. IHIC ile Sağlık Bakanlığı arasında 25 Mart 2013’te anlaşma imzalandı. IHIC, aradan geçen bir yolla iki kısımlı bir kampüste toplanacak hastane kompleksinin 789 bin 031 metrekare alanı kaplayacağını duyurdu. Projede toplam 2 bin 682 yatak kapasiteli sekiz farklı hastaneyi kapsayan bir entegre sağlık kampüsü yapılması planlanıyordu

Başakşehir ve Kayaşehir bölgesinin tam ortasında 2 milyon metrekare alan üzerinde hayata geçirilen İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü tamamlandığında sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük sağlık komplekslerinden biri olacak.

Hangi ilçelere hizmet verecek?
İkitelli Şehir Hastanesi İstanbul’un Büyükçekmece, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Başakşehir, Silivri, Çatalca, Esenyurt ve Avcılar ilçelerine hizmet vermeyi hedefliyor

Rönesans devraldı
Ağustos ayı sonunda İkitelli Şehir Hastanesi ile ilgili açıklama yapan Rönesans Holding 2.682 yatak kapasitesi ve yaklaşık 820 bin metrekare ihale dönemi kapalı inşaat alanı ile, Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeli kapsamında ihale edilen en büyük projeler arasında yer alan İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü’nün yüzde 100 hissesini satın aldığını belirtti. İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ihaleyi Emsaş İnşaat kazanmıştı.

 

MÜSİAD Genel Başkan Vekili Ali Rıza Arslan’ın şirketi olarak bilinen EMSAŞ’ın sahip olduğu İkitelli Sağlık Kampüsü’nün hisselerini temmuz ayı sonunda Rönesans Holding satın aldı. Holdingden yapılan açıklamada, “2 bin 682 yatak kapasitesi ve yaklaşık 820 bin metrekare ihale dönemi kapalı inşaat alanı ile, Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeli kapsamında ihale edilen en büyük projeler arasında yer alanİstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü, yaklaşık 800 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilecektir.” denildi. Rönesans İnşaat, şehir hastanelerinin 5 tanesinin yapımını da üstlenmiş durumda. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ise böylesi büyük bir kamu ihalesinde inşaatı üstlenen firmanın gizli kapaklı değişemeyeceğini, ihale sürecinin kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini duyurdu. Oda yetkilileri, “Böyle bir durumda ihale sürecinin tekrar baştan başlaması gerekirdi. Yapımı üstlenen firmanın neden işi yürütemediği, ihaleyi alan yeni firmanın hangi şartlarla işi üstlendiği gibi soruların açığa kavuşması gerekiyor. Devlete taahhüt ettiği şekilde işini bitiremeyen firmaların bir dizi yaptırıma tabi tutulması lazım.” diye konuştu.

Öyle anlaşıyor ki bu hukuki işlemlerden dolayı daha çok bekleyeceğiz.

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Randevu Al İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Randevu Al  » İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu  » İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu  » İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri