Konya Şehir Hastanesi - Özel Hastane Randevu Al , Özel Hastane Arama Motoru

Konya Şehir Hastanesi

Kategori : Devlet Hastanesi
İl : Konya Özel Hastaneleri
Randevu : Konya Şehir Hastanesi Randevu Almak İçin Tıklayınız
Tahlil Sonucu : Konya Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız
Fark : %
Telefon :
Randevu Telefonu : 182
Fax :
Link : Devlet Hastanesi web sitesi
Mail :
Adres :

Konya Şehir Hastanesi Ne zaman açılacak

Resmi Gazete'de yayınlanan yasaya göre, kamu ile özel sektörün işbirliğiyle sağlık tesislerinin inşasına başlandı. Toplam 26 bin 168  yataklı olacak hastanelerden ilki olan 1,583 yataklı Kayseri Şehir Hastanesi'nin yapımına başlandı. 

 

İhale süreci tamamlanan yatırımlar;

3 bin 566 yataklı  Ankara  Etik Şehir Hastanesi

3 bin 662 yataklı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

1.583 yataklı Kayseri Şehir Hastanesi

 

Kamu Hastaneler Birliği'nin yaptığı açıklamaya göre pazarlık süreci devam eden yatırımları;

1.038 yataklı Elazığ Şehir Hastanesi

838 yataklı Konya Şehir Hastanesi

475 yataklı Yozgat Devlet Hastanesi

Konya Şehir Hastanesi'nin yapılacağı arazide taban suyunun yüksek olduğu öne sürüldü. Milletvekili Mustafa Kabakçı, " Geliştirilen inşaat teknikleri ile su tahliye edilir" dedi. Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nc ait arazi üzerine yapılması planlanan Konya Şehir Hastanesi'nin yeni durumu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, "Şehir Hastanesi'nin ihalesi yapıldı. Yüzeydeki toprak tarıma uygun olduğu için başka bir yere taşınacak. O bölgede yeraltı suyu yüksek olabilir. Hastane 840 yataklı olacak. Tahsis edilen 965 bin metrekare alan var. 840 yatak için 300 bin metrekare alan yeterli olacak. Geriye kalan alanda ise, hastanenin gelecekte 2 bin 500 yatak kapasitesine çıkarılması düşünülüyor. 

Şu an firmaya 300 bin metrekare alanın kullanımı verilecek. Diğer bir nokta ise, kapıya yakın bölümde hüyük kalıntısı bulundu. Bu hüyük kalıntısı da korunacak. 

Şu an yer teslimi henüz yapılmadı. Milli  Emlak  Genel Müdürlüğü'ndc işlemler devam ediyor. Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde işlemler tamamlandıktan sonra yer teslimi yapılacak. Konya genelinde yeraltı suları zaten çekiliyor. Ancak yine de o bölgede böyle bir şey var ise, yeni geliştirilen pek çok inşaat teknikleri var. Bu teknikler ile su tahliye edilir. İnşaata uygun hale getirilir. Hastanenin çevresinin imara açılması gibi bir durum olmaz. Orası tarım arazisi. Ancak 2 bin 500 yatak kapasiteli bu alanda yapılacak hastaneye nereden bakarsanız bakın günlük 10 bin kişi gelecektir. Gerekli olan sosyal tesisler elbette yapılacaktır" dedi. 

"GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALI"

Taban suyu ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmadığı halde büyük risklerin oluşabileceğini aktaran Jeoloji Mühendisi Salih Kurt ise, bölge yer iti suyunun yüksek olduğu bir bölge. O bölgede yer altı suyunun seviyesi 7-8 metrede bulunuyor. 

Bölgeye yapılacak hastane inşaatında kesinlikle gerekli önlemler alınmalı. Drenaj önlemleri muhakkak alınmalı. Suyun kimyasal yapısına bakılmalı. Suyun kimyasal yapısına göre betona katkı maddeleri konulmalı. Zeminin üzerine gelecek yapı yükü çok önemli. Bu denge iyi kurulmalı. 

Temeli zemin kaldırmazsa kazıklı temel yöntemi kullanılmalı. Hastane gibi önemli bir yapı için o bölgede muhakkak önlemler alınmalı. Önlemler alınmazsa hastane kısa sürede yıkılabilir. Depremlere karşı dayanıksız olur. Gerekli önlemler alınmadan yapılacak bir inşaatın sonuçları kötü olur" şeklinde konuştu.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2015 yılını değerlendirdiği basın toplantısında Karatay'a kazandırılacak Konya Şehir Hastanesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hastanenin temelinin Mart ya da Nisan ayında atılacağını açıklayan Başkan Hançerli,

yer değişikliğinin olmadığını ancak projede bazı değişikliklerin yapıldığını belirtti.

Konya Şehir Hastanesi 905 bin metrekarelik alana 838 yataklı olarak inşa edilecek.

 

İmzaların atıldığı programa katılan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Şehir Hastanesi’nin Konya’nın sağlık alanındaki ilerlemesine büyük katkılar sağlayacağını belirtti Başkan Sorgun; ‘Şehir Hastanesi ile Konya ve ülkemiz sağlıkta yeni bir dönemin kapılarını açıyor’ diye konuştu. 

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘9 yıllık hayalim’ dediği Şehir Hastaneleri Projeleri’ hayata geçiyor. 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek olan ve aralarında Konya’nın da bulunduğu 14 ilde yapılacak 15 hastanenin yapımı için ilk imzalar atıldı. 
 
Sorgun; ‘Ülkemiz sağlıkta yeni bir döneme giriyor’ 
 
Kamu - özel işbirliğiyle yapılacak hastaneler ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binasının imza töreni için İstanbul’a giden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, bir açıklama yaparak hastanenin Konya’nın sağlık alanındaki ilerlemesine büyük katkılar yapacağını belirtti. 
 
Şehir Hastaneleri ile birlikte artık Türkiye sağlık alanında yeni bir döneme girdiğini kaydeden Başkan Sorgun, açıklamasını şöyle sürdürdü; ‘Bilindiği gibi aralarında Konya’nın da bulunduğu 14 ile yapılacak 15 Şehir Hastanesi için imzalar, İstanbul Haliç Kongre Salonu’nda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımız, milletvekillerimiz, valilerimiz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek ve AK Parti İl Teşkilatlarının da katıldığı bir törenle atıldı. 
 
Konyamıza 838 yataklı olarak inşa edilecek Şehir Hastanesi, sadece şehrimize değil tüm bölgeye hizmet verecek büyüklük ve kalitede olacak. Hastane, gerçekten lüks bir otel konforunda olacak. Otel lobisi gibi bekleme alanları ve süper lüks poliklinik odalarının olacağı hastanemiz ile Konya ve ülkemiz, sağlıkta gerçekten yepyeni bir döneme giriyor. Hasta, hastaneye girişinde görevliler tarafından güler yüzle karşılanacak, hastaya refakat edilecek ve hasta dilerse kafeteryalarda dilese de polikliniklerin lüks bekleme odalarında sıralarını bekleyecekler. Polikliniklerin büyüklükleri, dizaynı ve mahremiyet alanları ise Avrupa’nın çok ilerisinde olacak. Acil bölümü bile lüks otelleri aratmayacak. Tek kişilik gözlem odaları olacak. Alanlarında uzman doktor ve hemşilerimiz hastalarımıza hizmet verecek. Hastanelerde yatacak hastaları ise çok güzel, hatta hayal bile edilemeyecek odalar bekleyecek. Zira yatılı hasta odalarının % 70’i tek kişilik olacak ve 32 metrekare. Geri kalan % 30’luk oran ise çift kişilik odalar olacak. Bu odalar ise 45 metrekareden oluşacak. Odalarda lavabo, tuvalet ve refakatçi ile ziyaretçiler için de koltuklar olacak. Bu, ülkemiz ve şehrimiz adına çok güzel gelişmeler.’ 
 
Sorgun; 'Şehir Hastanesi Konya'ya büyük katkılar sağlayacak'
 
AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya’ya sağlık alanında büyük katkılar sağlayacak olan ve sözleşmelere göre en fazla 3 yıl içinde bitirilmesi zorunlu kılınan Konya Şehir Hastanesi’nin YDA Firması tarafından Konya Adalet Sarayı yanına yapılmasının planlandığını da hatırlattı. Başkan Sorgun, açıklamasının sonunda Şehir Hastaneleri’nin Konya’ya kazandırılmasında büyük emekleri olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutouğlu’na, AK Parti Konya Milletvekillerine, Konya Valiliği’ne, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e, merkez ilçe belediye başkanlarına, İl Sağlık Müdürlüğü’ne, yüklenici firma ve katkısı olan herkese teşekkür etti. 
Konya Şehir Hastanesi Randevu Al Konya Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu Konya Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu Konya Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri Konya Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası
Etiketler » Konya Şehir Hastanesi Randevu Al  » Konya Şehir Hastanesi Mhrs Randevusu  » Konya Şehir Hastanesi Tahlil Sonucu  » Konya Şehir Hastanesi Adres ve İletişim Bilgileri  » Konya Şehir Hastanesi Telefon ve Fax Numarası  

SAĞLIK HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri